Pí Day - Cesta kolem Plzně za 80 minut
Objevte, jak propojit badatelsky orientovanou výuku s historií města Plzně. Společně se vydáme do jejího centra, kde prostřednictvím praktických měření v terénu otestujeme přírodní i fyzikální zákonitosti. Během této naučné vycházky si vyzkoušíme práci s moderními senzory PASCO pro měření fyzikálních, chemických a environmentálních jevů. Zkoumat budeme například intenzitu zvuku, teplotní rozdíly či vibrace mostních konstrukcí. Tato data propojíme se zajímavostmi o Plzni. Aktivita je vhodná pro učitele 2. stupně ZŠ, kteří chtějí obohatit výuku o zážitkové poznávání a experimentální výuku ve venkovním prostředí.
Workshop probíhá v sobotu v rámci dnů pro veřejnost Pí Day. V případě nepříznivého počasí se akce ruší – o této skutečnosti budete informováni s předstihem.
Čas workshopu: 14:00–15:30
Lektor

Karolína Zábranská

Tereza Šmídová
Reakce účastníků:
Pro děti výborné, mají pocit, že si hrají a přitom se něco naučí.
Moderní příjemný prostor pro děti i dospělé k tvoření.
Skvělý přístup lektorů - ať už na workshopech, nebo na jarním táboře. Perfektní program, který zabaví a poučí. Děkujeme.
Na kurzu se mi líbilo vše.
V Centru robotiky jsem byl se vším spokojený.
Váš seminář byl výborný, hned jsem se podělila s kolegyněmi v práci o své poznatky.
Seminář byl pro mě zajímavý a podnětný. Měla jsem možnost ochutnat to, co děti a samozřejmě pedagogové mohou využívat. Sama se pohybuji v Teams či v Jitsi Meet, kde ze svojí pozice pracuji s dětmi individuálně a stačí nám "základní možnosti" (obraz, zvuk, pracovní listy). Včerejší obohacení proto bylo přínosné.
Díky Vám jsem mohla zhlédnout na YouTube Vaše webináře o Canvě. Žádná školení nejsou tak výborná jako Ta vaše. Velmi Vám děkuji za to, že jsem se mohla dodatečně zúčastnit. Pan Patrik V. mi v této oblasti velmi rozšířil obzory.