Děti si užily letní příměstské tábory v Centru robotikyCentrum robotiky uspořádalo šest běhů příměstských táborů. Konaly se v průběhu letních prázdnin a zúčastnilo se jich celkem 93 dětí.

Jeden z prvních táborů nesl název Hvězdy cirkusu a byl cílen na žáky 1. a 2. tříd základních škol. Během týdne si děti vyzkoušely mnoho aktivit z oblasti robotiky, grafiky a přírodních věd. Každý den se děti převtělily do některého z cirkusových hrdinů. Byl to žonglér, klaun, kouzelník, artista a principál. Na závěr týdne si děti připravily cirkusové vystoupení pro své rodiče, sourozence a prarodiče. Tábor Malý elektrotechnik byl připraven pro děti z 2. stupně ZŠ. Děti si vyzkoušely práci s 3D tiskárnou, zapojovaly elektrické obvody a za týden si vyrobily každý svoji blikačku na kolo. Pod pokličkou fotografie byl název táboru, kde děti během jeho konání fotografovaly, snímky poté upravovaly, ale také stříhaly, lepily a malovaly. Vytvořily si vlastní koláže ze starých časopisů a novin, dozvěděly se o různých typech fotografování a vytvořily si vlastní fotoportréty. Poslední červencový tábor byl zaměřen na téma Lidské tělo. Účastníci tábora vyráběli z kartonu orgánovou soustavu, povídali si o vzniku zubního plaku, měřili pH a samozřejmě si také otestovali, jak dobře vyčištěné zuby mají.

V srpnu děti zachraňovaly spolu se Shrekem princeznu Fionu. Blokově programovaly robota Photona, pracovaly v grafickém editoru Canva a tvořily animace. Posledním táborem v Centru robotiky byla Policejní akademie, kde se účastníci stali kadety. Jejich úkolem bylo vyšetřit zneškodnění agenta robota NAO. Pracovali s digitálními mikroskopy a iPady, věnovali se daktyloskopii nebo také výslechům podezřelých. „Během našich příměstských táborů učíme děti smysluplně využívat digitální technologie. V průběhu aktivit rozvíjíme u dětí komunikaci, spolupráci a kreativitu, k čemuž nám technologie velmi dobře poslouží. Zároveň propojujeme jednotlivé aktivity s životem kolem nás. Každý tábor je vždy unikátní a jedinečný,“ uvedla ředitelka Centra robotiky Martina Ceková.

V odpoledním čase si děti během táborů zahrály turnaj ve stolním fotbálku, zúčastnily se interaktivní přednášky o životě včel, zažily také sportovní odpoledne ve spolupráci s Odborem sportu Magistrátu města Plzně nebo rozvíjely své myšlení prostřednictvím deskových a karetních her.

V současné době připravujeme celoroční kroužky pro školní rok 2023/2024. Podrobné informace k jednotlivým kroužkům a možnost registrace naleznete na našich webových stránkách.Publikováno dne 15.08.2023