Tým CRoomba "zasmečoval" na Robosoutěži v PrazeMinulý týden ve dnech 26.–28. 4. proběhlo finále Robosoutěže pro 2. stupeň ZŠ, ve kterém poměřilo své robotické síly celkem 113 týmů. Finále bylo rozděleno do tří soutěžních dnů a jednotlivá utkání proběhla na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze pod záštitou Ing. Martina Hlinovského, Ph. D., který celou akci organizuje.

Cílem letošní úlohy pro žáky s názvem Ping-pong bylo sestavit a naprogramovat lego robota tak, aby během 90 vteřin dokázal samostatně a bez další pomoci přemístit, případně roztřídit co nejvíce barevných pingpongových míčků rozmístěných na soutěžní ploše do předem definovaných úložišť. Soutěžily vždy dva týmy na jednom symetricky rozděleném hracím plánu, úspěch se měřil počtem získaných bodů. Vítěz dne pak vzešel ze závěrečného vyřazovacího pavouka.

Kluci z kroužku Inteligentní Lego roboti – pokročilí se v pátek 28. 4. utkali ve 3. kole Robosoutěže pro ZŠ s 39 týmy z celé ČR. Na soutěž se vydaly týmy Beacon us CRazy, CRoomba a CRing Pong. Děti na soutěž připravoval náš lektor Dominik Frolík, který s celou skupinou pracuje již druhým rokem.

A jak na finále kluci dopadli?

Po prvních třech jízdách bylo jasné, že do vyřazovacího pavouka postupuje tým CRoomba, který během nich nasbíral 121 bodů. Chvílemi to bylo jako na horské dráze. Přituhovat začalo, když si kluci spočítali, že by mohli dosáhnout na čtvrté místo. To ještě nevěděli, že předčí svá očekávání a nakonec si zahrají o 1. místo, které vybojují! Euforie a nadšení, zkrátka měli jsme radost jak my, tak děti. Na soutěži bylo skvělé vidět i vzájemnou podporu a povzbuzování se napříč týmy.

Jak již bylo řečeno, kola byla tři. My se s kluky zúčastnili toho třetího, a to znamená, že se 11. června můžeme těšit na superfinále, které proběhne v Praze. Na superfinále postoupily vždy čtyři nejlepší týmy z daného dne, takže kluci budou mít možnost ještě poměřit své robotické síly s 12–16 nejlepšími týmy v rámci pražského Maker Fair Prague.Publikováno dne 04.05.2023