Jarní příměstský tábor v Centrum robotiky se nesl ve stylu fotografováníV týdnu od 13. do 17. 2. se u nás konal první letošní příměstský tábor, který nesl název Pod pokličkou fotografie. Během celého týdne se dvanáct dětí společně s lektory věnovalo tématům jako fotografie, grafika nebo animace. V průběhu tábora účastníci fotografovali, své fotografie upravovali, ale také stříhali, lepili a malovali. Vytvořili si vlastní koláže ze starých časopisů a novin, dozvěděli se o různých typech fotografování a vytvořili si své fotoportréty ve stylu Pop-art. Dále se zabývali technikou strukáž, malovali vývojkou a ustalovačem na fotopapír. Společně také vytvořili pexeso s odbornými pojmy jako je např. clona či vinětace.

V odpoledním čase si účastníci tábora zasoutěžili ve stolním fotbálku, navštívili výstavu Lovci znaků v DEPO2015, zúčastnili se interaktivní přednášky o životě včel, zahráli si Laser game a zažili sportovní odpoledne. Díky spolupráci Centra robotiky s Odborem sportu Magistrátu města Plzně proběhlo během jednoho odpoledne několik soutěží: měření rychlosti kopu a hodu na branku, lukostřelba, posilování s workoutovým lanem na čas aj.

Jarní tábor je úspěšně za námi a v tuto chvíli už probíhají přípravy letních táborů. Podrobné informace k tématům jednotlivých běhů a jejich termínům naleznete na webových stránkách centrumrobotiky.eu v průběhu dubna.Publikováno dne 19.02.2023