Dny vědy a techniky a naše expozice IT volá domů8. a 9. září se na náměstí Republiky v Plzni konaly tradiční Dny vědy a techniky. Centrum robotiky u toho samozřejmě nemohlo chybět a připravili jsme pro návštěvníky několik zajímavých aktivit.

Akci každoročně pořádají technicky zaměřené fakulty Západočeské univerzity v Plzni a jejich katedry. Zároveň se zde prezentují střední školy, ale i instituce pořádající volnočasové aktivity a další organizace.

Naší expozici s názvem IT volá domů jsme věnovali dětem. Ukázali jsme jim, co mohou dělat na našich kroužcích, které u nás opět probíhají od poloviny září . Nejen nejmenším návštěvníkům jsme představili kompletní rodinu našich robotů. Mohli si tak zajezdit s Dashem, programovat berušku Blue-Bot a nebo pomocí kreslených kódů ovládat Ozobota. Kdo měl chuť, mohl cvičit s naším vyspělým humanoidem jménem Nao.

Omalovánky, které děti vybarvily, jako kouzlem ožily díky rozšířené realitě. Starší děti pak malovaly pomocí pohybu, který snímal ultrazvukový senzor. A nikdo neodešel s prázdnou. Děti i dospělí si vyráběli vlastní placky, ti zručnější si vyřezali jimi navrženou postavičku z polystyrenu. A kdo s námi soutěžil, odnesl si fixy nebo spinnery, které darovalo město Plzeň.Publikováno dne 09.09.2017