Třetí úkol online hry je za námiDalší týden naší online hry je za námi, odznáčky dětem přibývají. Jak moc? Na to se můžete podívat zde.

A co bylo úkolem během třetího týdne? Šlo o programování hry v nástroji Scratch. Profesor tentokrát účastníkům připravil průchod spletitým bludištěm, ve kterém museli naprogramovat ovládání ryby Gobo pomocí šipek na klávesnici, ryba nesměla narazit do zdi a na okraj, jinak se vrátila zpět na start hry. Když Gobo došel do cíle, měl zmizet v domečku. Důležitou částí úkolu bylo sebrat v bludišti potřebné klíče. Po jejich získání, se dětem odkryl čtyřmístný kód, který ještě budou v závěru hry potřebovat.

Během týdne jsme obdrželi mnoho různých řešení, jak hru naprogramovat a splnit zadaný úkol. Jedním z nich je i práce dívky s přezdívkou Hesna. Na její práci se můžete podívat na obrázku výše.

Někteří zkušenější účastníci hru dokonce vylepšili. Chlapec s přezdívkou Záškodník nám napsal: „Tady posílám svůj úkol s Gobem. Goba jsem naprogramoval tak, aby se pohyboval pomocí všech čtyřech šipek. Jakmile narazí na zeď, tak aby se vrátil na svou výchozí pozici, a to samé platí, když narazí na okraj. Ale s tátou jsme udělali nějaká vylepšení, např. duch-duch to je to, že může procházet zdmi. Potom je tam také ultra jump - Gobo dělá větší kroky, kterými může přeskočit zeď. A také cestou počítá, kolik sebral klíčů. Cestou si zapamatovává kód a čísla si pod klíči ukládá na správná místa v kódu. A v domečku, než zmizí, řekne, kolik sebral klíčů (podle toho správně skloňuje slovo klíče/klíčů) a jaký je kód. Když nemá celý kód, tak nezmizí.“ Věříme, že se dětem i rodičům úkol líbil a už se těšíme na úkol čtvrtý.

 Publikováno dne 05.05.2020