Účastníci kurzu PC naplno již mají svá vysvědčeníV pondělí proběhlo posledních 90 minut z desetitýdenního kurzu PC naplno, který byl určený pro seniory – začátečníky ve světě technologií.

Kurz probíhal v Centru robotiky od 11. března do 27. května 2024. Každé pondělí se v dopoledních hodinách sešlo 12 účastníků, aby se pod vedením lektorek Karolíny Zábranské a Denisy Brejchové naučili ovládat počítač.

Během desetitýdenního kurzu se senioři seznámili se základními dovednostmi práce na počítači, jako jsou ovládání klávesnice a myši, práce s průzkumníkem souborů, vytváření výstřižků či vyhledávání obrázků a jejich ukládání na externí disky. Naučili se také pracovat s online mapami a vyhledávat užitečné informace, například jízdní řády, ubytování nebo vstupenky do divadla či kina. I přesto, že byl kurz od počátku koncipován tak, aby co nejlépe vyhovoval potřebám a zájmům seniorů, byl jeho obsah na základě požadavků účastníků průběžně laděn, aby odpovídal zejména jejich očekávání.

Z reakcí účastníků i hodnoticích dotazníků vyplynulo, že se seniorům kurz líbil. Oceňovali především trpělivost a laskavost lektorek, přátelskou atmosféru kurzu a prakticky zaměřenou výuku. Jeden z účastníků projevil také zájem o práci s textovým procesorem Word, neboť se chystá napsat knihu. Jeho přání jsme rády vyhověly.

Každý účastník dostal na poslední hodině své vysvědčení. Není jistě překvapením, že všichni měli z předmětů práce s myší, vyhledávání na internetu, ukládání obrázků do počítače apod. samé výborné. Zasloužili si je.

Centrum robotiky plánuje v pořádání kurzu PC naplno pro seniory i nadále. Navazující kurz je naplánován na podzim tohoto roku.Publikováno dne 29.05.2024