Mladí robotici z Centra robotiky zazářili na Robosoutěži 2024!V pátek 26. 4. se uskutečnilo 3. kolo robotické soutěže Robosoutěž 2024 pořádané Fakultou elektrotechnickou ČVUT v Praze. Centrum robotiky, které u dětí podporuje zájem o technologie a je důležitou součástí PINE, reprezentovaly celkem 3 týmy složené z chlapců a děvčat kroužku Inteligentní lego roboti – pokročilí.
Letošní soutěžní úlohou bylo sestrojit a naprogramovat robota tak, aby byl schopen roztřídit kostičky na herním poli podle barev na správné místo. Týmy se na soutěž pečlivě připravovaly. Konstruovaly vlastní roboty a sestavovaly program tak, aby bylo splněno zadání. Všechny týmy si zvolily strategii umisťovat kostky podle barev do horizontálních zásobníků.
Tým CRabice se po napínavých úvodních třech kolech probojoval na skvělé 5. místo se ziskem 120 bodů. Celkem se soutěže zúčastnilo 38 týmů a zmíněný tým CRabice díky nasbíraným bodům postoupil do top 16. Po úvodních kolech přišel na řadu tzv. pavouk. V každém kole šly proti sobě dva týmy a ten, který získal větší počet bodů, v soutěži pokračoval. I když našemu týmu v jednom z vyřazovacích soubojů unikla možnost bojovat o medaile, celkové 9. sdílené místo v této náročné soutěži je pro naše mladé talenty obrovským úspěchem, na který mohou být právem hrdí.
Přestože nedošlo na stupeň vítězů, naši reprezentanti si ze soutěže odvážejí nové zkušenosti a poučení do další práce. Už teď také všichni přemýšlejí, co asi bude za programátorský a konstrukční úkol příštího ročníku Robosoutěže.

Děkujeme děvčatům a chlapcům za reprezentaci a lektorovi Dominikovi za přípravu dětí na soutěž. Samozřejmě děkujeme také rodičům a fanouškům za jejich podporu a povzbuzování.

Tým Centra robotikyPublikováno dne 03.05.2024