Jarní příměstský tábor v kouzelnickém světěBěhem jarních prázdnin se v Centru robotiky konal příměstský tábor, který děti zavedl do kouzelnického světa. Škola čar a kouzel v Roboticích přivítala 8 dívek a 5 chlapců. Během tábora se děti seznámily s různými magickými dovednostmi a technologiemi. Program zahrnoval aktivity jako například tvorbu vlastních odznáčků zdobených kouzelnickými symboly nebo přípravu lektvarů z bylinek a vytvoření vlastního "Lektviáře" s magickými recepty. Děti se také setkaly s robotem Codey Rockym, který se stal jejich společníkem. Naučily se ho programovat a objevily jeho schopnosti rozpoznávat magická kouzla pomocí barev. Jiným kamarádem z robotického světa byl Ozobot, jehož cestu školou musely děti odhalit prostřednictvím plánku. Dalšími aktivitami byly dobrodružné stopovačky s tajnými mapami, výroba kouzelnických hůlek ze dřeva a brýlí, které vytvořily pomocí 3D per. Během tábora děti projevovaly svou kreativitu také v digitálním umění, kdy si vytvářely koláže v aplikaci PicCollage.
V odpoledním čase na děti čekala prohlídka Plzeňského historického podzemí, zúčastnily se interaktivní přednášky o životě včel, zahrály si deskové hry či na ně čekalo promítání filmu Harry Potter.
Jarní tábor je úspěšně za námi a v tuto chvíli už probíhají přípravy letních táborů. Podrobné informace k tématům jednotlivých běhů a jejich termínům naleznete na webových stránkách centrumrobotiky.eu v průběhu dubna.Publikováno dne 26.02.2024