Festival volného času a Den vědy a technikyZačátkem září se Centrum robotiky zúčastnilo hned dvou akcí.

5. září proběhl v parku Chvojkovy lomy na Slovanech Festival volného času. Letošním tématem byla Cesta kolem světa a my si pro návštěvníky připravili aktivity, pomocí kterých se mohli podívat na různá místa světa. S našimi roboty se přesunuli například do Řecka, rozeznávali vlajky států nebo spojovali státy a hlavní města. Také se pomocí zeleného pozadí proletěli horkovzdušným balónem. V průběhu celého dne jsme dětem a rodičům ukazovali, co všechno mohou dělat na našich kroužcích, které v Centru robotiky probíhají od druhé poloviny září.

O pár dní později jste nás mohli potkat na Dnu vědy a techniky na náměstí Republiky, který probíhá každoročně začátkem školního roku. Letos tomu bylo 8. září. A co všechno v naší expozici s názvem Za robůtky do školy na návštěvníky čekalo? Spoustu aktivit, kde si mohli vyzkoušet například práci se zeleným pozadím, pomocí kterého se naklíčovali do školní třídy či tělocvičny společně s roboty. Díky bezdrátovým blokům stavebnicového systému Sam Labs rozsvítili oči Iron Mana. Dozvěděli se něco nového o daktyloskopii, kdy pomocí mikroskopů zkoumali diktáty, které byly podepsané otisky prstů. Seznámili se také s průběhem 3D tisku a pro ty nejmenší jsme připravili aktivitu s roboty Blue-Boty a Bee-Boty, kteří dětem pomáhali zopakovat abecedu.

Akce se vydařily a my se těšíme, až se potkáme na nějaké další, která se bude konat přímo v Centru robotiky.Publikováno dne 19.09.2023